To jest największa afera…

To jest największa afera rządów PiS
Udostępnij, żeby wszyscy się o tym dowiedzieli. To ważne!

Wielki skandal! Tamara Czartoryska, córka „księcia” Adama Karola Czartoryskiego ujawnia: wyprowadzenie blisko 500 mln złotych z Polski do raju podatkowego było już dawno zaplanowane. Domagamy się natychmiastowej dymisji wicepremiera Glińskiego!

Zacznijmy od początku. W grudniu 2016 roku Polska kupiła od Fundacji Czartoryskich drogocenne dzieła sztuki, w tym „Damę z gronostajem”. Czartoryscy dostali za to 500 milionów złotych. Haczyk? Dzieła i tak nie mogły opuścić Polski i musiały być pokazywane publiczności. Obrazy w zasadzie były własnością polskiego społeczeństwa. Minister Gliński wręczył potomkom magnatów prezent o wartości pół miliarda złotych. Partia Razem głośno krytykowała tę transakcję. Inne siły polityczne nie chciały wtedy słuchać naszych ostrzeżeń.

Niedawno Fundacja Czartoryskich poinformowała, że musi ogłosić upadłość. Powód? Ponoć nie mieli już pieniędzy. W ciągu nieco ponad roku wyparowało 500 milionów złotych! Jednocześnie Fundacja rzekomo nie była w stanie wyjaśnić, co się z tymi pieniędzmi stało.

Fundacja pieniędzy nie straciła. „Książę” Czartoryski postanowił pieniądze – niezgodnie z celami statutowymi – wyprowadzić do Liechtensteinu, czyli znanego raju podatkowego!

Partia Razem złożyła w tej sprawie doniesienia do CBA, NIK oraz samego Ministerstwa Kultury. Co na to minister Gliński? Kompletnie zignorował sprawę, twierdząc, że to nie jego interes, nie zamierza przeprowadzić żadnej kontroli, a zakup obrazów to była wielka okazja.

Dziś mamy w tej sprawie przełom. Tamara Czartoryska, córka „księcia”, wydała ważne oświadczenie. Informuje w nim, że cała sprawa była od początku ukartowana! Czartoryscy nabili Państwo Polskie w butelkę: pieniądze od początku miały służyć nie celom społecznym, ale prywatnej korzyści księcia Adama Czartoryskiego i jego żony. Bardzo niejasna jest także rola Macieja Radziwiłła, brata ówczesnego ministra zdrowia. Miał on posługiwać się fałszywymi dokumentami!

Wicepremier Gliński albo wiedział o wszystkim i mu to nie przeszkadzało, albo jest skrajnie nieporadną osobą – i jako taka nie ma prawa dalej zasiadać w rządzie. Domagamy się jego natychmiastowej dymisji. Jutro Partia Razem złoży zawiadomienie do prokuratury – mamy nadzieję, że magnatami i Glińskim zajmie się wymiar sprawiedliwości.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W tle zdjęcie wicepremiera Glińskiego. Nagłówek głosi: „Największa afera rządów PiS!”. Niżej tekst: „Przekręt na 500 milionów złotych! Córka „księcia” Czartoryskiego potwierdziła, że wyprowadzenie do raju podatkowego pieniędzy, które Fundacja Czartoryskich otrzymała od Ministerstwa Kultury, było zaplanowane! Wyparowało 500 mln złotych! Odpowiedzialność za tę aferę ponosi wicepremier Piotr Gliński”. Niżej tekst: „Gliński do dymisji! Natychmiast! Zgadzasz się? Udostępnij!”.]

#afera #kasa #czartoryscy #pis #pieniadze #gdziejesthajs #wystarczyniekrasc #bekazpisu #sztuka #glinski #kultura #rajpodatkowy #zlodzieje #neuropa #4konserwy #polityka #partiarazem #razem #polska #finanse #oszukujo