Oto zestawienie kosztów…

Oto zestawienie kosztów utrzymania małego dziecka w ciągu pierwszych 6 miesięcy jego życia. Początkowe koszty są największe, trzeba kupić całą wyprawkę. W późniejszym okresie wydatki stabilizują się i głównym kosztem staje się chemia – pampersy, kremy, podkłady, chusteczki, etc. Z tego powodu rozbiłem podsumowanie na dwie części.

Wiadomo, że można kupować produkty droższe i tańsze. W naszym przypadku sprzęty są raczej ze średniej / czasem wysokiej półki. W założeniu te rzeczy mają służyć dwójce dzieci, więc nie mogą być słabej jakości.

Przykładowo:
Wózek 2 w 1 – 2000
Fotelik z bazą – 1200
Meble do pokoju – 2000
Dodatkowe łóżeczko na kołach – 800
Leżaczek – 450 (używany OLX)

Chemia – tu nie ma kompromisów, kupujemy produkty naszym zdaniem najwyższej jakości (polecam blog Srokao).

Jeśli chodzi o ubranka to pierwsze dwa rozmiary kupiliśmy nowe z sieciówek typu H&M, Smyk czy Babies’r’us, wszystko co później – OLX. Zabawki tak samo, pierwsze nowe, kolejne OLX.

Mleko – pierwsze 6 miesięcy karmienie piersią, później – mleko modyfikowane, słoiczki – HiPP.

Chciałbym dodać, że tak wyglądają koszty w naszym przypadku. Jestem pewien, że odpowiednio dobierając produkty i kupując większość rzeczy używanych na OLX można te koszty znacznie obniżyć. To samo działa w drugą stronę. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić zestaw mebelków za 15k, wózek za 7k, ubranka tylko nowe z prestiżowych marek.

Do spisywania kosztów życia używamy aplikacji Spendee. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#dziecko #dzieci #budzetdomowy #pieniadze #madki