No elo mirki. Ostatnio ciszej…

No elo mirki. Ostatnio ciszej pod tagiem #pociagdozyskow
To wszystko za sprawą #discord którego dość intesywnie używamy.
Zakończył się pierwszy kwartał 2019, sporo się działo w #gamedev a na serwerze mamy także kilka innych spółek jak np. #dino
Jakby ktoś chciał dołączyć to tutaj link:
https://discord.gg/fXYpK7
Ważny przez najbliższe 24h. Na początku nie widzisz nic (żadnej historii), ale wystarczy się przedstawić, napisać parę słów o sobię i już dostaniesz rangę „narybek” pozwalającą na czytanie historii i pisanie na każdym kanale.

Ostatnio wszyscy są nakręceni #ipo #boombit który wchodzi w tym roku na GPW. Chciałbym w tym wpisie zebrać wszystkie informacje.
Wszystko wskazuje na to, że niedługo zastąpi #cig w #wig_GAMES
Sam osobiście pierwszy raz będę brał udział w IPO, wcześniej świadomie je omijałem (m. in. TSG, CRJ) bo jako technik trudno mi coś powiedzieć o spółce jak nie było jej na giełdzie.
Jeśli objęcie akcji nastąpi po cenie 35,50 daje to nam olbrzymią kapitalizację 476 mln. Będzie to piąte miejsce wśród gamedevu, a na szóstym miejscu będzie CIG z kwotą 160 mln. Zapisy trwają do 16 kwietnia (wtorek) a kupować akcje możemy za pośrednictwem gotówki. Zasada D+2 oznacza, że jeśli potrzebujemy sprzedać akcje przed zapisem to należy to zrobić w piątek do końca dnia. Mam konto w #bossa i tam istnieje możliwość zapisu na akcje z wykorzystaniem należności, ale trzeba to robić telefonicznie. 26 kwietnia jest dniem przydziału akcji i w tym dniu dowiemy się czy będzie redukcja czy nie. Środki i akcje w tym dniu otrzymamy na konto. Debiut w maju – nie ma konkretnego terminu.

Ulica czyli my możemy zapisać się na akcje od 20 akcji maksymalnej puli czyli 1 300 000 akcji. Całe IPO będzie się skłądało praktycznie z 2,6 mln akcji tzn:
Ofertą publiczną objętych jest do 1,3 mln emitowanych akcji oraz do 600 tys. akcji oferowanych przez ATM Grupa, do 460 tys. akcji cypryjskiej firmy We Are One, oraz do 230 tys. akcji posiadanych przez Karolinę Szablewską-Olejarz i 230 tys. akcji prezesa Marcina Olejarza. Akcjonariusze sprzedający akcje podpisali umowy o rocznym ograniczeniu rozporządzania pozostałymi papierami („lock-up”).

Analizując poprzednie IPO i debiut np. TSG czy CRJ wygląda to wszystko fajnie. Z drugiej strony ULT na premierze poleciał w dół (tam nie było publicznego IPO).
Jak będzie tym razem? Nie mam pojęcia, ale obstawiam dwa warianty:

Wariant A:
Redukcja rzędu 40% i wystrzał na debiucie (ludzie dokupią to co im przepadło przez redukcję, dojdą Ci co nie kupowali bo w ich DM nie było spółki itp).

Wariant B:
Model F2P jest nieatrakcyjnym modelem dla inwestorów zobaczą C/Z przez co nie będzie redukcji a może nawet nie obejmiemy wszystkich akcji. Na debiucie ludzie na pałę zaczną sypać bo się wystraszą braku mocnego ruchu w górę i kurs spadnie.
Wariant A zakłada ze powinienem brać pod korek bo i tak dostanę około połowy akcji czyli tyle ile bym potrzebował, jednak jest on sprzeczny z wariantem B bo jak nie będzie redukcji i zrobi się spadek to nie będzie środków na dokupienie po spadkach

Jak zatem będzie? Dowiemy się w maju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Maj jest bardzo ciekawy pod względem wydarzeń na gejmdev, kalendarz jest cały napuchnięty wydarzeniami (pic rel).

PS. Powstał certyfikat strukturyzowany oparty o WIG_GAMES. Kolejna cegiełka w budowaniu balona na sektorze gejmdev.

#gielda #inwestycje #inwestowanie #pieniadze #gpw